Ana sayfa » Kasım 2021 İndirimleri ve İnteraktif Reklamlar

Kasım 2021 İndirimleri ve İnteraktif Reklamlar

by salihkus

Bu yazı size Kasım 2021 İndirimleri için %80’lik kuponlar sunmayacak. Alınması için bir ürün de önermeyecek. Bunun yerine bahsi geçen indirimleri duyurmak için kullanılan reklamların değişiminden bahsedeceğim.

Öncelikle reklamlara değinmek istiyorum. Her Kasım’da televizyonda ve sürekli elimizde dolaşan telefonlarımızda nereye gitsek karşımıza büyük pazaryerlerinin reklamlarını görüyoruz. Hatta öyle ki, artık sadece reklamı var diye kullanmadığımız uygulamalar olabiliyor.

2021 Reklam Trendi

Hal böyle olunca büyük şirketler de tüketici iç görülerinden hareketle 2021 yılı için farklı reklam stratejileri belirliyor. Farklılık oluşturarak, yapılmamışı yaparak yenilik ortaya koymaya çalışıyor. Bu yıl online alışveriş şirketlerinin kullanımını arttırdığı en büyük reklam türü İnteraktif Reklamlar olarak karşımıza çıkıyor.

Kullanıcılar artık reklamın, reklam olduğunu biliyor ve kendisine ‘hayır bu bir reklam değil, gerçeklik.‘ denilmesini istemiyor. Onun gerçek olmadığını biliyor.

Bu sebeple şirketler de bu bilinenin üzerine gidiyor. Reklamlarında reklam çekimlerini ve o evreni reklam olarak kullanıyorlar.

İlk okuyunca karışık gibi gelebilir ancak aşağıdaki birkaç video ve görsele bakınca ne demek istediğimi anlayacak ve ‘evet, biliyorum.’ diyeceksiniz. Ben de bildiğinizi, biliyorum. Zaten her şey bilmemiz üzerine kurgulanmış durumda.

Hepsiburada Kasım 2021 İndirimleri Reklamı

Hepsiburada bir süredir Cem Yılmaz ile reklam çalışmaları yürütüyor. Opet reklamlarındaki yaratıcılıktan sonra Hepsiburada için de farklı reklamların beklentisindeydik. Bu reklam da kısmen farklı olmuş gibi.

Hepsiburada Kasım 2021 İndirimleri

Reklamda Cem Yılmaz’ın Cem Yılmaz olduğunu biz ve reklamdakiler biliyor. Şirket bir süredir var olan teslimat şeklini tanıtırken çok güzel bir şekilde reklamı bize gösteriyor. Cem Yılmaz ‘Reklam değil,‘ diyerek reklam yapıyor. (Bkz. Pembe fili düşünme.)

Trenyol Kasım 2021 Reklamı

Trendyol ise bu yıl büyük bir adım atarak Tarkan ile anlaştı. Ancak reklam çıkmadan önce bile piyasalarda haberleri dolaşıyordu. Bana göre bilinçli bir şekilde yayılmış haberdi. Sonuçta tüm anlaşmalar yapıldıktan sonra Tarkan fısıldaşmaları bile insanları fazlaca etkiledi.

Bu reklamda da paket teslim eden bir kişinin yolculuğunu görüyoruz. Kapıyı açan Tarkan bize gelecek reklamlar için göz kırpıyor adeta. Fakat ortada ürün yok, şaşalı tanıtım sözleri yok, indirim vurguları yok. Ancak herkes biliyor ki, Kasım geldi.

Trendyol Kasım 2021 Reklamı

Diğer İnteraktif Reklamlar

Bu iki büyük ve güncel örneğin yanında reklam yapıldığını anlatan reklamlar her yerde görebilirsiniz. Örneğin; GittiGidiyor Reklamları ve Eti Balık Kraker Reklamı.

Bu tip reklamlar gelecek günlerde artacak ve reklam olduğunu söyleye söyleye bize reklamları gösterecekler. Kullanıcılar bu türlerden sıkılama ya da ajanslar yenilikçi farklı bir tür keşfedene kadar da durum böyle devam edecek.

Eğer siz de üretim ve satış yapan bir şirkette çalışıyorsanız reklamlarınızı bu yönde evirtmeye çalışabilirsiniz. Çünkü yeni neslin %82’si karşılarına çıkan standart reklamları sadece görmezden geliyor. Yani göz ardı edilmemek için farklı bir şeyler denemeliyiz.

Geleceğin Reklamları

Peki sizce denenecek yeni reklamlar neler olabilir? Hızla büyüyen tekeller bize ellerindeki ürünleri satmak için ne gibi yenilikçi fikirle gelecekler? Metaverse gibi bir evrenin tohumlarının atıldığı bu günlerde sonraki yılların Kasım İndirimlerinde ne gibi şeyler görmeyi bekliyorsunuz? Siz bir ürünü satıyor olsaydınız, nasıl bir reklam yapardınız?

Keyifli Yaşamlar,

Bunlara da bakabilirsiniz