Ana sayfa » Hakkımda

Hakkımda

Yazar salihkus

Ben, Salih Burak Kuş. Nisan 1993, İstanbul doğumluyum. Üniversiteye kadar bütün eğitim hayatım İstanbul’da geçti. Lisans eğitimimi Denizli, Pamukkale Üniversitesi’nde, Endüstri Mühendisi olarak tamamladım. Lisans hayatı boyunca çeşitli kulüp aktivitelerinde bulunarak çok yönlü bir öğrencilik geçirdim.

Son senemde Denizli’nin en büyük ihracata sahip, bakır sektöründe faaliyet gösteren bir şirketinde yarı zamanlı olarak çalıştım. Profesyonel iş hayatıyla ilk tanışıklığım bu yıllarda olmuştur.

İş Hayatı

Ardından gelen iş fırsatları arasında yapılan seçimler sonucunda otomotiv sektörüne giriş yapmış oldum. Fransız bir firmada, plastik enjeksiyon alanında Proses Mühendisi olarak çalışmaya başladım. Buradaki çalışma hayatım boyunca Fransa başta olmak üzere Almanya, İtalya, Çekya ve ABD‘de çeşitli toplantı ve eğitimlerde bulundum. Yalın üretime dair aldığım eğitimlerimi, Türkiye fabrikasında uygulayarak ürün akışında büyük kazançlar sağladım.

Özellikle SMED, otonom ekipler, akış bazlı planlama sistemi ve operasyonel mükemmellik konularında içerisinde bulunduğum ekip ile beraber büyük işler başardık.

Ardından karşıma çıkan bir fırsat ile beraber perakende sektörüne geçiş yaptım. Hazır giyim alanında Türkiye’nin en büyük şirketlerinden birisinin, bir biriminde Strateji ve Süreç Yöneticisi olarak çalışmaya başladım.

2020 yılının pandemi süreciyle başlayan çalışma günlerim içerisinde ekibin dijital dönüşümüne liderlik ederek yüzün üzerinde kişiden oluşan bir ekip ile beraber süreçsel iyileştirmelere liderlik ettim. Organizasyonel dönüşümün bir parçası olarak Agile Ekipler oluşturmak amacıyla Scrum bazlı takvim yönetimlerinde Scrum Master olarak rol aldım ve yeni scrum masterların yetiştirilmesine öncülük ettim. Bu da kendi kendine yeten ve üreten bir ekibin ilk kırıntılarıydı.

Güncel

Şuan bir aydınlatma şirketinde Dijital Dönüşüm ve Satıştan sorumlu olarak çalışmaktayım. Ek olarak uzmanlığını geliştirdiğim Yalın Dönüşüm ve ofis içerisindeki Dijital Dönüşüm alanlarda danışmanlık hizmeti vermekteyim.